Motywacja- jak znaleźć chęci do działania????

motywacjaWitajcie :)

Zacznę wprost- u mnie sporo się dzieje. Praca, remont wiejskiej kuchni :), w wolnych chwilach renowacja kredensu!!!! Na wszystko mam już pomysł!!!! Realizacja zabiera sporo czasu, a mnie dopadają wyrzuty sumienia, że zaniedbuję blog- MOJE MIEJSCE!!!!! Nie mogę napisać, że będę pisać regularnie. Nie jestem blogerem, który piszę by zarabiać. Jestem tutaj, by dzielić się z Wami tym, co kocham. I tak się motywuję… Spisuję na kartce cele, czytam i wiem jak działać skuteczniej. Podobno systematyczność to podstawa, ale osobiście uważam, że bez motywacji nie ruszymy. Postanawiam więc z Wami podzielić się tym, co myślę- jak znaleźć motywację? Co zrobić, by krok po kroku realizować założone cele?

motywacja 2

Zacznijmy od początku- Czym jest motywacja? Według literatury motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Mamy dwa rodzaje motywacji: wewnętrzną i zewnętrzną. W przypadku pierwszej, aktywizacja następuje wtedy, gdy  człowiek dąży do zaspokojenia swoich potrzeb. Natomiast zewnętrzna to tendencja do podejmowania i kontynuowania działań ze względu na pewne konsekwencje, do których one prowadzą. Bez motywu nie ma działania.

Skąd bierze się motywacja? Dlaczego działamy?

Kiedy deklarujemy działania, angażujemy się. Niepodjęcie działania, a w konsekwencji nie wykonanie zadania wywołuje u Nas dysonans, który wiąże się z nieprzyjemnym napięciem, powodując w naszym odczuciu dyskomfort. W większości przypadków taka sytuacja mobilizuje do działania. Dotyczy to sytuacji, kiedy niekoniecznie jest to NASZ CEL ( w przypadku pracy, która niekoniecznie jest PASJĄ itp.).

Ważne, więc są CELE!!!!!To od ich prawidłowego sprecyzowania należy zacząć!!!Nie możemy mylić celu z zadaniem. W praktyce wygląda to tak: weź kartkę i na samej górze napisz CEL. Przemyśl go bardzo starannie! Odpowiedz sobie na pytanie- jak widzisz siebie za jakiś czas? gdzie chciałabyś/ chciałbyś być? W kolejnym etapie pomyśl, co musisz zrobić, by się w tym miejscu znaleźć. Wypisz każdy krok, składający się na cel. Kiedy masz chwilę zwątpienia i tracisz motywację, wracaj do kartki, przeczytaj ją kilka razy i pomyśl ile tracisz. Każdy krok przybliża Cię do celu- nie odwrotnie. Jeżeli Twój cel jest jednocześnie twoim wielkim marzeniem, na pewno łatwiej Ci realizować plan. Nie rezygnujcie z ich realizacji. Nikt za Was lepiej tego nie zrobi. Nie marnujcie czasu na zastanawianie się i myślenie, działajcie!!!!! Dzisiaj natrafiłam na bardzo dobre podsumowanie sposobu myślenia kobiet. Otóż prawie każda kobieta ma obawy, czy sprawdzi się pisząc bloga, zakładając swoją firmę itd., myśląc, że nie jest zbyt dobra w tym, co robi. Podobno czekamy, aż ktoś powie Nam, że to, co robimy ma sens. Kobiety, apeluje- NIE BLOKUJMY SIĘ!!!!!!

Motywacja sukcesem działania!!!!!!!

Pamiętajcie o umiarze i małych odstępstwach od planu idealnego. Uczcie się na błędach- popełniajcie je i wyciągajcie wnioski!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Was :)

Wyciągająca Wnioski

A.

motywacja 4

motywacja 3

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *