In the Garden- hortensje + pomysł na doniczki

2016-04-14_18.49.18Ogród to miejsce, gdzie panuje spokój i harmonia, a jej ilości można by puszkować i sprzedawać na bazarze:). Warto więc czerpać z natury jak najwięcej.

Postanowiłam zawęzić nieco moje artykuły i skupić się na konkretnej roślinie.

Na początek proponuję przepiękną HORTENSJE, która uprawiana jest prawie w każdym ogrodzie, tarasie czy balkonie. Zacznijmy jednak od hortensji ogrodowej. To krzew, którego wysokość może sięgnąć nawet do 1,5 m. Lubi stanowisko słoneczne, bądź pół cieniste i osłonięte od wiatru, a gleba raczej kwaśną i żyzną. Ze względu na dorodne i piękne kwiaty, hortensje mogą stanowić kompozycje same w sobie.

Uprawa nie jest trudna. należy zapamiętać o kilku ważnych zasadach. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak przy każdej roślinie należy nawożenie. Tutaj wybór jest bardzo duży. Możemy zakupić nawóz wieloskładnikowy do hortensji w proszku bądź w płynie. PAMIĘTAJMY jednak, iż najpóźniej nawozimy krzewy pod koniec sierpnia. Jeżeli chodzi o częstotliwość i ilość nawozu to należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. (P.S. No tak!!! Dodaje coś z cyklu : Przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki…, gdyż każdy lek  niewłaściwie stosowany… itd.- Śmiech!!!).

Hortensje należy podlewać bardzo często, ze względu na obfite kwitnienie, a w szczególności w suche lato. U hortensji ogrodowej nie przycinamy suchych pędów, tylko usuwamy uschnięte kwiatostany. Gdy liście opadną, zabezpieczamy pędy agrowłókniną przed zimą.

Hortensje są kwiatami bardzo wdzięcznymi, a o ich walorach estetycznych można pisać i pisać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!!!! Oprócz hortensji barwy białej, inne możemy wybarwić na inny kolor. Zależy to od kwasowości gleby. Sama jeszcze tego nie sprawdzałam, ale uważam, że można spróbować.

Dziś już starczy informacji!!!

 

20160413_175210

20160413_175145

Na koniec pomysł na doniczki- wykorzystałam do ich zrobienia pieńki starego drzewa. Ich środek był już spróchniały, dlatego łatwo było zrobić z nich donice. W późniejszym czasie zagoszczą w nich surfinie. Innym jeszcze pomysłem jest wykorzystywanie starych naczyń ceramicznych. Nadajmy im nowe życie!!!! Do następnego :)

20160413_175204

20160413_175108

2016-04-06 20.37.59

 

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *